Jumat, 24 Februari 2017

Ładne czy solidne ogrodzenie, oto jest pytanie. Najlepiej żeby ogrodzenie miało obie te cechy.

Wybierając ogrodzenie dla naszego domu lub innej posesji musimy wziąć pod uwagę w jaki sposób będzie ono montowane. Kilka czynników będzie niezwykle istotnych. Przy wyborze ogrodzenia nie powinny dominować tylko względy estetyczne ogrodzenia. Czynniki decydujące o trwałości i stabilności naszego ogrodzenia są również bardzo ważne.


Przy budowie ogrodzenia szczególną uwagę należy zwrócić na takie czynniki jak:

- Ruchy tektoniczne – brzmi poważnie i nie powinniśmy tego lekceważyć. Naruszona ziemia przez montaż ogrodzenia z czasem osiada, a zwłaszcza zimą kiedy przed tym jak osiądzie, to także przemarznie. W konsekwencji może to powodować pękanie fundamentów ogrodzenia oraz cokołów. Na wiosnę może się okazać, że ogrodzenie nam się przechyli i cały montaż musimy poprawić, a najlepiej wykonać od początku. Jak tego uniknąć? Można uniknąć takiej sytuacji dzięki wkopaniu fundamentów ogrodzenia na odpowiednią głębokość.

Wiatr – Jego też nie można lekceważyć. Kiedy wieje z odpowiednią silą może wyrządzić wiele szkód w ogrodzeniu. Nagłe porywy wiatru mogą powodować uszkodzenie ogrodzenia szczególnie dotyczy to delikatnych ogrodzeń, które są puste w środku. Jeśli nie będą dobrze umocowane w gruncie, to będziemy mieli kłopot. Aby wiatr nie zniszczył nam ogrodzenia, trzeba trzeba zachować właściwe odległości pomiędzy słupkami ogrodzeniowymi oraz ażurowe elementy ogrodzenia. Należy także pamiętać aby ogrodzenie stawiać wzdłuż a nie w poprzek kierunku wiatrów.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar