Rabu, 17 Mei 2017

Jeśli murujemy słupki ogrodzeniowe to musimy wybrać odpwoiedni materiał. jednym z nich jest klinkier który doskonale sprawdza sie na ogrodzenia

Jakie ogrodzenie frontowe wybrać i z czego je zbudować? Jednym z pomysłów, które może zainspirować, jest wybudowanie ogrodzenia z klinkieru i wypełnienie pustych przestrzeni pomiędzy słupkami przęsłami ażurowymi. Mogą to być np. Plastikowe sztachety.

Zalety ogrodzeń z klinkieru

Ogrodzenia klinkierowe są trwałe i solidne a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Jeśli ogrodzenie jest zbudowane tylko i wyłącznie z klinkieru, to nie potrzebuje konserwacji ani odnawiania. Ogrodzenie z klinkieru, w zależności od pomysłu idealnie pasuje zarówno do domów wykonanych na styl tradycyjny, jak i nowoczesny. Sam klinkier jest odporny na warunki atmosferyczne, nie kruszy się i nie porasta glonami. Jeśli specjalnie o niego dbać nie będziemy, to pozostanie w niezmienionej postaci przez dziesiątki lat.

Rodzaje cegieł na ogrodzenia

Cegły klinkierowe na ogrodzenia, kiedyś można było nabyć głównie w kolorze rdzawoczerwonym. Dziś w sprzedaży można natrafić na różne barwy: biel, różne odcienie szarości, żółci, brązów i czerwieni. Do tego można wybrać kolor fugi, który w dużym stopniu decyduje o wyglądzie ogrodzenia. W ofercie znajdują się cegły o fakturze gładkiej i ryflowanej, pełne i perforowane (zwane dziurawkami). Są jeszcze cegły z tzw. Górnej półki - szlachetne, ale i najdroższe, bowiem są ręcznie formowane.


Budowa ogrodzenia z klinkieru

Cegły klinkierowe mogą się między sobą nieco różnić odcieniami. Aby uniknąć niespodzianek, to przed murowaniem warto je wymieszać, biorąc z kilku palet.
Cegły można murować w dwojaki sposób: na pełną spoinę, czyli układać je z jednoczesnym formowaniem fug lub na niepełną spoinę, którą uzupełnia się zaprawą po zakończeniu budowy.
Słupki, murki oraz klinkierowe przęsła trzeba od góry zabezpieczyć, aby tam nie dostała się woda opadowa. Jeśli tego nie zrobimy, to woda wnikająca w spoiny między cegłami może wyrządzić wiele szkód. Może to doprowadzić do rozsadzania i zniszczenia całego ogrodzenia.
Na uwagę zasługują gotowe czapy ceramiczne. Zadaniem czapy jest chronić przed ściekaniem wody na ścianę, dlatego umocować należy ją tak, aby wystawała kilka centymetrów poza jej obrys.
O cegły klinkierów nie trzeba specjalnie dbać. Można co najwyżej raz na rok lub dwa umyć ogrodzenie wodą pod ciśnieniem. Nie powinno się robić tego często, aby woda się nie dostała w nieodpowiednie miejsca. Najdłużej zachowują czystość cegły gładkie o lekko błyszczącej powierzchni. Szybko się brudzą ryflowane i ręcznie formowane. Te cegły można pokryć impregnatem, który sprawi, że kurz osadzający się na murze spłucze deszcz.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar